Szybki sposób na pożyczkę

W życiu każdego może zdarzyć się sytuacja, która zmusi nas do kroku ryzykownego ale nieuniknionego. Wyobraźmy sobie sytuację, w której potrzebujemy 50 tysięcy złotych, rodzina nie dysponuje takimi pieniędzmi aby nam pożyczyć, nie posiadamy zdolności kredytowej, chwilówki oferują nam do 5 tysięcy złotych, co wtedy zrobić? Na ratunek przychodzą nam firmy oferujące pożyczki pod zastaw. Zastawić możemy samochód lub nieruchomość, np. dom, mieszkanie, grunt.

Pożyczka pod zastaw samochodu

Aby otrzymać pożyczkę pod zastaw samochodu jedynym warunkiem jaki musimy spełnić jest posiadanie własnego samochodu. Musi to być potwierdzone odpowiednim zapisem w dowodzie rejestracyjnym i w karcie pojazdu, jeśli została ona wydana. Do całej procedury wymagany jest także jakikolwiek dokument tożsamości ze zdjęciem, a także prawo jazdy. Jeśli pożyczka brana jest na firmę należy przedstawić odpowiedni dokument potwierdzający rzeczywistość prowadzenia działalności gospodarczej. Gotówka wypłacana jest na podstawie wartości samochodu, która wyceniana jest przed specjalistyczną firmę upoważnioną do takich działań. Najważniejszym jest to, że z samochodu można nadal korzystać, ponieważ firma, która udzieliła nam pożyczki pod zastaw sporządza umowę najmu samochodu. Jest to bardzo dobry układ dla osób potrzebujących gotówki w szybkim czasie, które nie chcą przy tym trwale tracić swojego środka transportu.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości

Z tej formy pożyczki może skorzystać każdy, kto jest właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości jaką może być dom, mieszkanie, grunt orny, gospodarstwo rolne, kamienica, hotel, pensjonat czy lokal użytkowy. Zazwyczaj firmy oferują pożyczkę wynosząca od 40 do 60% średniej wartości nieruchomości. Do uzyskania takiej pożyczki potrzebne jest więcej dokumentów niż w przypadku pożyczki pod zastaw samochodu. Wymagane będą między innymi: numer księgi wieczystej lub odpis z księgi wieczystej, a jeśli nie ma to zaświadczenie ze spółdzielni o własnościowym prawie do lokalu, zaświadczenie o braku zaległości czynszowych lub jeśli istnieją to dokument mówiący o ich wysokości, zaświadczenie o liczbie zameldowanych osób w mieszkaniu lub przydział lokalu, zdjęcie budynku mieszkalnego w tym zdjęcie wejścia do niego, a także fotografie klatki schodowej oraz każdego pomieszczenia.

Podobne dokumenty będą wymagane w przypadku ubiegania się o pożyczkę pod zastaw ziemi, z tą różnicą, że nie będzie od nas wymagane zaświadczenie o zameldowaniu. W tym przypadku dodatkowo należy posiadać dokument mówiący o przeznaczeniu gruntu (do zabudowy, bądź nie), mapka powierzchniowa. Jeśli jest to działka rolna wymagana będzie opinia Agencji Rynku Rolnego, z tego powodu często procedury mogą się wydłużać.

Wniosek przez internet

Nie trzeba szukać daleko aby znaleźć oferty pożyczek pod zastaw samochodu lub nieruchomości. W dobie internetu całą procedurę można zacząć od kilku kliknięć i wciśnięć klawiszy. Kolejne etapy będą wymagały nieco więcej wysiłku, ponieważ konieczne będą spotkania z przedstawicielem, notariuszem lub urzędnikami. W trakcie udzielania pożyczki i egzekwowania potrzebnych dokumentów firmy oferują całkowite wsparcie doradcze i prawnicze, dzięki któremu wszystko przebiega płynniej i bezproblemowo.

Z ofert pożyczek pod zastaw korzystają nie tylko osoby prywatne ale także przedsiębiorstwa, które przeznaczają pieniądze na rozwój swojej firmy. Takie rozwiązanie jest bezpieczne i pewne. Istnieją stanowcze regulacje prawne jasno mówiące o warunkach udzielania pożyczek pod zastaw.

Liczenie pieniędzy II

Ten artykuł został przygotowany przez firmę monerismachine.com specjalizującej się w pożyczkach pod zastaw nieruchomości. Monerimachine, to firma z Poznania jednak usługi pożyczkowe świadczy na terenie całego kraju. Zapraszamy.